Příručka

Příručka slouží k ověření a rozšíření základních informací, které je dobré znát a umět. Samozřejmě, že na schůzkách se těmto věcem budeme věnovat podrobněji, ale do začátku je určitě dobré si věci, které naše příručka obsahuje, projít.

trénink přemýšlení a usuzování

Skautská myšlenka je kapitola o tom, co obnáší být skautem.

Morseovka je kapitola, ze které se můžeš učit Morseovu abecedu a také zde zjistíš jeden zajímavý příběh.

Uzlování pojednává o základních uzlech a jejich využití v praxi.

Oheň – této kapitole se podrobněji věnujeme na schůzkách. Rozdělat oheň považujeme za jednu z nejdůležitějších dovedností, které člověk musí zvládnout za každého počasí.

Zdravověda je úplný základ, který musí všichni skauti znát. Stejně jako u kapitoly Oheň se tomuto věnujeme podrobně na schůzkách a zde je přehled jen toho nejzákladnějšího.

KPZ je zkratka pro krabičku poslední záchrany, kterou by měl každý skaut vlastnit a umět ji použít. Zde se dozvíte co by uvnitř krabičky mělo všechno být.

Příprava na výpravu je kapitola o tom, co a jak si sbalit na jednodenní a vícedenní výlet.

Zajímavé skautské knihy jsou Námi doporučené knihy, které se nám líbily a věříme, že by se líbily i Vám. Když se budete nudit, nebo budete mít zájem vzít si se sebou třeba na tábor nějakou zajímavou knihu, určitě můžete sáhnout zde.

Novodobá skautská “studna moudrosti a informací” web především pro vedoucí, kteří hledají potřebné informace k práci s dětma nebo vyhlášky či pravidla a předpisy.